Yeni Mitsubishi L200 Liderlik Tahtını Koruyor
2022-05-19

Yeni Mitsubishi L200 Liderlik Tahtını Koruyor

Yeni Mitsubishi L200 Liderlik Tahtını Koruyor

Türkiye pazarının en çok satanpick-up’ı Mitsubishi L200’ün 6. nesil modeli ile keskinleşen gövde hatları, artan yüksekliği, modern görünümü ve otomobil konforu sunan özellikleriyle yepyeni bir forma kavuştu. MitsubishiMotors’un en iddialı 4*4 modeli olan L200, dayanıklılık, sağlamlık, denge ve dinamizmi birleştirdi. 

MitsubishiMotors Türkiye, Avrupa ile birlikte Türkiye’de de satışa sunulan 6.nesil yeni L200, ilk kez lanse edildiği 1978 yılından bu yana dünya çapında 4,7 milyon adetten fazla satıldı. Türkiye pazarında da “2018 yılının en çok satılanpick-up”ı unvanına sahip olan L200, 2019’un ilk 10 ayında da %28'lik pazar payıyla segmentinde liderliğini sürdürüyor. 

Yeni nesil L200, güvenlik donanımları, geliştirilmiş yol ve arazi performansı, tam zamanlı “Super Select 4WD II” dört tekerlekten çekiş sistemi, yeni eklenen “Off Road” modu, “Yokuş İniş Kontrolü” sistemi ve otomobil konforunu aratmayan iç tasarım özellikleriyle en iddialı 4*4pick-up modeli olarak sınıfında standartları belirliyor. L200’ün yeni versiyonunda ön kaput yüksekliği artarak dahamaskülen, güçlü ve karizmatik bir görünüm sunuyor.

Keskin çizgilere sahip gövde hatları, genişletilmiş çamurlukları ve parlak vurguları ile yeni nesil L200, sağlam ve güçlüpick-upalgısını, modern bir görünümle birleştiriyor. Dayanıklı, sağlam ve dinamik yeni nesil L200, MitsubishiMotors’un dünya çapındaki yük taşıma performansı en üst düzeyde olan modeli. Yeni nesil L200 geliştirilen dört yeni renk alternatifleriyle tüketicilere sunuluyor; Elmas Beyaz, Bakır Turuncu, Grafit Gri veOpak Kırmızı.

 

Otomotiv pazarında yaşanan daralmanın ilk 10 ayda faiz indirimi ve kampanyaları tetiklediğini vurgulayan Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat, L200 satışlarıyla mevcut pazarda Ekim ayını da lider kapattıklarını belirtti. “Otomotiv alımlarının yüzde 80’i kredili olarak gerçekleşiyor ve faiz oranlarının bunun üzerinde güçlü bir etkisi var. Bu noktada otomotiv alıcılarına destek olan kampanya kurgularımızı sürdürüyoruz. 2019’un ilk 10 aylıkpick-up satışlarında Türkiye’nin açık ara pazar lideriyiz. Yeni Mitsubishi L200’ün Eylül ayında gerçekleştirdiğimizlansmanı sonrası, sağlamlık ve dayanıklılığa ek olarak tasarım çizgilerinin kavuştuğu modern görünüm ile bireysel kullanıcılarınpick-up’a artan ilgisini de satış rakamlarımızda görebiliyoruz. 2019 yılını da lider kapatacağımıza inancımız tam.” dedi.

 

Yeni Mitsubishi L200 donanımları ile daha sağlam ve teknolojik

Yeni nesil L200; aracın kullanıldığı farklı coğrafyalardaki değişken yol koşulları göz önünde bulundurularak geliştirildi. MitsubishiMotors’un 1978’den bu yana sürekli gelişerek güncellenen mühendislik birikimiyle dizayn edilenYeni Nesil L200’de öne çıkan değişimler şöyle sıralanıyor:

 • Tamamıyla yenilenen “Rock Solid” (Kaya Gibi Sağlam) dış tasarım
 • Modern ve kaliteli iç ve dış tasarım
 • Yeni bir “Off-Road”modu, “Yokuş İniş Kontrolü” sistemi içeren yükseltilmiş 4*4 sistemi
 • Avrupa Pazarı için yeni 2.2 Dizel motor (Euro 6dtemp uyumlu)
 • Yeni 6 vitesli otomatik şanzıman
 • Yükseltilmiş şasi çerçevesi, frenler ve süspansiyon
 • Geliştirilmiş sürüş konforu
 • Yeni güvenlik özellikleri:
  • Kör Nokta Uyarı sistemi (Şerit Takip Uyarı Sistemi; BSW/LCA ile)
  • Arkadan Yaklaşma Uyarı sistemi (RCTA).
  • Ön Darbe Azaltma sistemi (FCM)
  • Ultrasonik Hatalı Hızlanma Azaltma Sistemi
 • Yeni iç mekan özellikleri (yenikonturlu ön koltuklar dahil)
 • Daha geniş aksesuar yelpazesi (2019 model yılında 33 iken yeni modelde 44)

 

‘Rock Solid’ tasarım konsepti

Yeni Nesil L200’ün tasarımı, müşterilerin birpick-up’ta neler aradıklarını soran bir ankete verdikleri, ‘dayanıklı, sağlam, dengeli ve dinamik’ yanıtı üzerine inşa edildi. Bu iç görü, Mitsubishi’nin sağlam ve dinamik olma felsefesiyle uyumlu, ‘Rock Solid’ olarak nitelenen tasarım konseptinin temelini oluşturdu. Keskin hatlara sahip yeni nesil L200, geniş kaputu, kaslı vemaskülenyapısı ile formunun zirvesinde.

Daha geniş yapı, yeni sac, göz alıcı yan hatlar

Yeni L200, artan donanım özellikleri ilesegmentteki en güncel ve öngörülebilir pazar trendlerinin tamamına sahip. Basit bir makyajdan çok daha fazlasını sunan yeni L200, kabinin önünde ve arkasında yepyeni sac malzeme ile geliştirilirken göz alıcı yan hatları, gövdenin sağlamlığını vurgulayan güçlü yatay çizgileri ile Mitsubishi Motors imzasını belirgin şekilde taşıyor.

Aerodinamik yapı ve yeni yan aynalar

Sağlam, güçlü ve dinamik görünümünün yanı sıra L200’ün aerodinamik özellikleri de geliştirildi. Hava akımı yönetimine ve rüzgar gürültüsüne yardımcı olmak amacıyla kabinle yük alanı arasında bir hava haznesi eklendi ve yeni yan aynalar geliştirildi.

Gelişmiş 3D “DynamicShield” ızgara

Yeni L200'ün tamamlayıcı unsuru ise, “DynamicShield” ön dizaynı. Sadece bir ızgara tasarımı olmaktan öteye geçen ve aracın genel tasarımı ile uyumlu; bütünleyici bir görünüm sağlayan bu dizayn; ızgaradan kaputa ve çamurluklara kadar tüm ön tasarıma damgasını vuruyor. Dynamicshield, aracın işlevselliğini iyileştirmenin yanı sıra çok daha güçlü ve karizmatik bir görünüme de katkı sağlıyor.

Whatsapp Destek Hattı x 7/24 WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Tıklayınız